Home En Popüler YouTube’dan Para Kazanmak İsteyenler Bunları Uygulamak Zorunda

YouTube’dan Para Kazanmak İsteyenler Bunları Uygulamak Zorunda

Youtube’dan para kazanmak amacıyla kaliteli, orjinal ve cezbedici videolar paylaşmak yetmiyor. Burada en mühim neden, insanları videoları izlemeye ikna etmek ve buna bağlı olarak açtığınız kanala bol miktarda takipçi toplamaktır.

Bunu başarmanın tek yolu ise, bir şekilde cezbedici hususlar bulmaktır. Her ne kadar komplike gibi geliyor olsa bile, bütün şunları gerçekleştirme amacıyla teknik bilgiye sahip olmadığı kesin. Hem de size son derece saçma geliyor olabilir, ama Youtube’dan para kazananlar var.

Youtube’dan Para Kazanmak: Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?

Şimdi, en kolay haliyla Youtube’dan para kazanmak amacıyla yapacağımız girişimleri maddeler halinda açıklayalım.

Video Üretmek

İşin en cilveli alanı burası olsa lüzum. Esasında Youtube’dan para kazanma faktörünü tetikleyen ya da ortadan kaldıran yegane neden videoların kalitesidir. Bu husus, bilhassa üstünde durulması lüzumen aniden çok detaya sahip bulunduğu amacıyla maddeler halinda tanımlamak daha iyi olacak.

1.1. Konu seçimi

Daha çok kitleye ulaşmak amacıyla hangi hususların makul bulunduğunu baştan sona araştırmak lazım. Esasında bunun amacıyla en iyi taktik, en çok takipçi toplamış olan yabancı Youtube kanallarına bir göz atmaktır. Bunlar arasından ülkemizde ilgi görme olsılığı en yüksek olanları format olarak numune alabilirsiniz.

Her ne kadar sektör farkı olsa bile, Acun Medya vatan dışında format yapan şirketlerden satın aldığı pek çok projeyi, bizim kültürümüze uyarlayarak olağanüstü başarılar elde etmiştir. Sizin yapmanız lüzumen, vatan dışında ilgi gören değişik projeleri tek tek incelemek ve format olarak makul olanı kendi tarzınız ile uygulamaktır.

1.2. Özgün olmak

Özgün videolar meydana getirmek sizi aslında lüzumtiğince zorlayacak, hem de yenilikçi düşünceler üretmek amacıyla saatlerce bilgisayar başında düşünmeniz lüzumebilir. Özgün olmaktan kasıt, videoları sizin üretmiş olmanız, yani türünün tek örneği olmasıdır. Belki daha evvelce aynı husus amacıyla onlarca video çekilmiş olabilir, ama mühim olan sizin tarzınız.

1.3. Kalite

Çekmiş bulunduğunuz her video, ister ekran görüntüsü olsun, ister mekan, muhakkak çözünürlük olarak nitelikli olmak zorundadır. Sırf daha çok video yayınlamak amacıyla gelişi güzel yayınlar ile kanalın ismini kirletmeye hiç lüzum yok.

Kayıt

Buraya çok çok takılmadan kısaca özet geçmeye çalışayım. Çünkü internet ile biraz ilgilenen herkes, Youtube ve başka bütün sosyal mecraları aktif olarak kullanıyor.

Youtube, Google inc. grubuna dahil olan bir firmadır. Bütün Google servisleri tek bir çatı altında hizmet sağlıyor ve şunlardan yararlanmak amacıyla yalnızca ”Gmail hesabı” edinmeniz yeterlidir. Bu durumda tek yapmanız lüzumen, buradan Gmail kayıt sürecini tamamlamak ya da sahip olunan hesaplarınız ile Youtube’a giriş gerçekleştirmetır.

Kanal Açmak

Bir Gmail hesabı edindikten sonra bununla Youtube’a giriş yapabilirsiniz. Kanal açmak amacıyla sol doğrultuda tespit edilen menüyü kullanmanız yeterli. Videolar, husus ve kanal ismi birbiri ile uyumlu olursa harika olur.

Örnek, uygulamalı olarak yemek tarifleri verdiğiniz kanal amacıyla ”Merve’nin mutfağı” iyi bir isim olabilir. Aynı şekilde videolar hususyla uyumlu olmalıdır. Yemek tarifleri verdiğiniz kanalda, mizah temalı videolar yayınlamak anlamsız olur. Eğer aniden çok hususyu işlemek istiyorsanız, her biri amacıyla değişik kanal açmak daha yararlı olur.

youtubedan nasıl para kazanılır – youtubedan para kazanmak
Youtubedan Nasıl Para Kazanılır?

Devamlılık

Kazanç faktörünü direkt olarak tetikleyen bir faktör olan devamlılık, Youtube’dan para kazanmak isteyenlerin olmazsa olmazıdır.

Örnek, 20 adet video eklediniz ve her biri 1.000.000 şahıs doğrulusunda izlendi. Tamam, bundan sonra para kazanmaya başlisminiz ama bu yalnızca bir başlangıç. Eğer, devamlılık ya da daha çok kazanç istiyorsanız daha çok çalışmanız şart.

Takipçiler yenilik ister, daha çoğunu bekler, özetle her vakit güncel olmanız lazım. Hem de bunu yapar iken uzun aralar vermekten kaçınmanız lüzumiyor.

10 gün ara verip, tek seferde 10 video paylaşmak yerine, her gün tek bir yayın gerçekleştirme her vakit daha iyidir. Bunu fark eden takipçiler kanalı daha sık Aralıklarla ziyaret etmeye başlayacaktır.

Para Kazanma Özelliğini Etkinleştirmek

Buraya kadar her şey yolunda gittiyse, bundan sonra Youtube ile para kazanma süreyi geldi demektir. Kanal ayarlarına girdiğinizde ”para kazanma” özelliği karşınıza çıkacaktır.

Bu özelliği aktif ettikten sonra yalnızca Adsense hesabına lüzumsiniminiz var. Adsense, yayıncılar doğrulusunda sarfedilen Google reklam servisi olup, kanalda paylaştığınız videolarda reklam çıkmasını sağlar.

Adsense hesabına sahip olmak amacıyla, kanalın ”para kazanma” özelliğini etkinleştirip, aynı ekrandan yeni bir Adsense hesabı amacıyla müracaat yapabilirsiniz. Bütün şunlar Youtube ”kanal ayarları” sayfasında var olan bilhassardir.

Para kazanma özelliği aktif olan ve Adsense hesabı iliştirilmiş olan kanallar, bundan sonra sizin isminiza reklam yayını yapmaya başlar. Bu tanıtımlar video ve banner reklam olmak üzere iki gruba ayrılıyor.

Youtube üstünden rastgele bir video izlemeye çalıştığınız vakit, asıl videodan evvelce belli Aralıklarla video reklam gösteriliyor. Bu birinci reklam yayınıdır ve gösterim başına para kazandırır. Diğeri ise her videonun alt orta evresinde yayınlanan, tıklama başına para kazandıran reklamdır.

Uymanız Gereken Kurallar

6.1. Toplumsal değerler

Kazandığınız her bir takipçi size uzun vadede kazanç getirecek bir müşteri adayı olacağı amacıyla, her kültüre saygılı olmanız lazım. Asla insanları kışkırtacak ya da din, dil yada ırk bakımından ayrıma sebep olacak yayınlar yapmayın.

Zaten bu tür bir davranış sergilemeniz halinda, Youtube size ilk olarak ihtar çekecek ve devam etmeniz halinda hesaplarınız kapatılır. Hem de şartlara uymadığınız amacıyla muhakkak ekonomik bir hak talep edemezsiniz.

6.2. Cinsel içerikli yayınlar

Cinselliği ön plana çıkaran ya da seks kavramı üzerine kurgulanmış videolar Youtube kurallarına aykırıdır. Uyarı ve takibinde kanal kapatılması kaçınılmazdır.

6.3. Telif hakları

Telif hakkı ihlali en çok müzik yayınları sebebiyle meydana çıkıyor. Çoğu vakit arka planda çalan müzik bile başınızı ağrıtabilir. Eğer bu hususta ihtar almaktan kurtulmak istiyorsanız, buna ilgi etmeniz yeterli. İhlal ısrarla devam ederse büyük ihtimalle kanal kapatılır.

Uyarı: Youtube, kurallara aykırı olan videoları belki derhal fark etmeyebilir, ama kesinlikle vakit içersinde görecektir. Bu sürede kazandığınız bütün paraya el hususlacağını ve kanalın yok olacağını bilerek hareket etmenizi öneriyorum.

Youtube’dan ne Kadar Para Kazanılır?

Reklamlar, izlenme ve tıklanma başına kazanç getirir. Hem de sektöre göre kazanç ciddi oranda sapma gösterir. Bunun sebebi ise her sektörün reklam fiyatları değişikdır. Bu fiyatları, talep sebebiyle meydana çıkan rekabet belirler.

Örneğin, finans sektörü en çok rekabete sahip bulunduğu amacıyla, bu sektöre ait tanıtımlar size çok kazandırır. Rekabet, Google doğrulusunda sektöre olan talep baz alınarak tespit edilir ve her bir sözcük amacıyla açık arttırma usulü tıklama başına bir fiyat çıkartılır.

Aynı şekilde dil, kazanç yönünden belirleyici faktördir. Türkçe bir Youtube kanalı ile İngilizce kanal arasında kazanç yönünden uçurum vardır. Her ne kadar Türkçe hususşan insan adedi lüzumtiğince çok olsa bile, neticede İngilizce evrensel bir dildir.

Youtubedan Ne Kadar Para Kazanılır?

Kazanç yönünden belirleyici üçüncü faktör ise, ülkelerin ekonomik hali ve buna paralel alım gücüdür.

Örneğin, Almanca yayın yapan Youtube kanalları, Türkçe yayın yapanlara oranla daha çok para kazandırır. Arada, İngilizce kanallar kadar uçurum olmasa bile, ülkeler arasında bariz farklar vardır.

Bütün şunlara tıklanma ve izlenme oranları gibi bilgiler de eklendiğinde, Youtube’dan ne kadar para kazanılır sorusuna ama denemeler yaparak net yanıt verilebilir.

Biraz Yaratıcı Olmak Şart!

Youtube’dan para kazanmak amacıyla aslında biraz yaratıcılık lüzumiyor. Özgün ve ilgi odağı olacak düşünceleriniz yoksa işiniz zor. Sağdan soldan çaldığınız videoları yayınlamakla bu işin yürümesi imkansız.

Bazen aklınıza gelen düşünceler size son derece kolay, hem de saçma gelebilir ama insanların sosyal medyada neye ilgi duyacağını ön görü etmek aslında güçtür.

İnsanların genellikle sürü mantığı ile hareket ettiği sosyal siteleri kullanarak para kazanmayı düşünüyorsanız; sürüyü kendinize doğru çekecek olan düşünceler bulmanız şart. Sosyal sitelere her gün milyarlarca ziyaretçi giriyor.

İnsanların bol bulunduğu alanlarda para kazanmanın ne kadar kolay bulunduğunu hepimiz biliyoruz. Burada mühim olan ilgi odağı olmayı başarmak ve bir şekilde insanlara ulaşmaktır.

9 Yaşında Çocuk Youtube’dan 6 Ayda 100 Bin Dolar Kazandı

İnternet acayip bir bölge ve hiç ummadığınız proje size hayatınızın şokunu yaşatabilir. Youtube enteresan düşünceler ile para kazanmak amacıyla makul bir platformdur.

Kamera karşısına geçip, satın aldığı oyuncakları evire çevire kutusundan çıkartarak, aynı vakitte yorumlayan 9 yaşında bir küçüklığın, altı ayda 100 bin dolar kazanması sizce ne kadar mantıklı? Biri bana bu tür bir düşüncele gelse yalnızca gülerdim. Ancak küçüklık, projesine güvenmiş ve şuandan internet zenginleri arasına girmeye aday gibi gözüküyor.

Ne Kadar Güvenilir?

Açmış bulunduğunuz kanalda yayınlanan tanıtımlar size para kazandırıyor ise, ödemeyi Google gibi bir teknoloji devi üstlendiği amacıyla hiç tereddütsüz güvenebilirsiniz. Esasında burada mühim olan sizin ne kadar itimat edilir bulunduğunuz.

Çünkü pek çok girişimci kuralları içe saydığı amacıyla hesabı YouTube doğrulusunda siliniyor. Hem de her gün binlerce tutarsız girişim olması sebebiyle Youtube, lüzumtiğince sert ve bir o kadar da acımasız davranıyor. Kısacası ısrarla hata yapanlar Youtube’dan para kazanmaya makul değildir.

Youtube’dan Para Kazanmak Kolay mı?

Rekabet bölgeının bu denli dengesiz bulunduğu bu sektörde, kolay para diye bir kavram esasen olamaz. Önce bunu kabullenmeli, sonra plan yapmalısınız.

Bu tür projelerde meydana koymanız lüzumen tek sermaye kendi emeğiniz ve tabii ki çok kıymetli vakitdır. Zaten bu kıymetli süreyi bir çok insan televizyon başında saçma dizileri seyrederek telef etmiyor mu? Başarılı olamasanız bile en azından internet reklamcılığı adına bir şeyler kapmış olursunuz.

Belki ilk tecrübe, hem de ikincisi gelecekte pek hoş anılar olmayacak ama üçüncü tecrübe başarılı olursa, bütün açığı çoğu ile kapatabilir.

Israr etmeden, üzerine gitmeden internetten para kazananlar raslantı eseri başarılı olmuştur. Bu sektör inatçı girişimcilere kucak açan yapısı ile biliniyor.

Okuma yazması olan herkes Yotube kanalı açabilir, burada asıl olan paylaştığınız videolara gösterilen ilgidir. Muhtemelen Youtube’dan para kazanmaya çalışanlar arasından kaç bireyin emeline ulaştığını merak ediyorsunuz? Ülkemizde %2 bulunduğu ön görü ediliyor.

Evet, bu kadar düşük olması içler acısı olabilir, ama bunun sebebi kolaye kaçan girişimciler. Fikir üretmek yerine başarılı olan başka Türkçe kanalların kopyası ile yola çıkarsanız, netice değişmeyecek.

Sonuç

Yapmanız lüzumen, insanları size doğru çekecek olan enteresan bir düşünce bulmak ve bu hususta kaliteli ve orjinal videolar çekmek. Bu hususta başarı elde eden binlerce yetenekli girişimci var. Belki sizde şunlardan biri olmaya adaysınız.

Youtube’tan para kazanmak sıra dışı, hem de bazıları amacıyla çılgınca bir düşünce olabilir, ama şansınız yardımcı giderse küçük bir servet yapmanız mümkün. Tabii ki burada işlerin yolunda gitmesi şanstan ziyade yenilikçi ve azimli olmak ile alakalı.

Zaten internetten para kazanmak amacıyla yenilikçi olmak zorundasınız. Aksi durumda rakipler ile mücadele etme şansınız yok.

Popüler Siteler

Zengin İnek – Para Kazan

Site Hakkında Genel Bilgi: Hergün oyuna girerek 4 saatte 1 süt toplayarak yatırımsız para kazanmanızı sağlar

Sobe – Oyna Kazan – Para Kazan – Free BTC

Site Hakkında Genel Bilgi:   Uygulama reklam gelirleri üzerine kurulu oyun oynayarak ve genel kültür soruları çözerek puan toplayıp biriken puanlarla tüm faturalarınızı...

FarmMERRY Sanal Oyunla Para Kazan

Site Hakkında Genel Bilgi:Oyunumuz kullanıcıların çevrimiçi olarak oynadıkları ve oynadıkça sistemin gelirinden gerçek para kazandıkları bir platformdur.

COWOXİ OYUN OYNA PARA KAZAN

Site Hakkında Genel Bilgi: cowoxi isim olarak Construction Worker baş harflerinden oluşturulmuş ve "x" harfi globalliği ifade...

Her 60 Dk 0.00000046 BTC – 0.04637 BTC – Lottery – Multiplay -Invest

NASIL NE KADAR KAZANIRIM ? * Her 60 Dakikada Solved Veya Captcha Olarak 2...