Home En Popüler İnternetten Para Kazanma Yolları: Kesin Kazandıran 36 Yöntem (2019)

İnternetten Para Kazanma Yolları: Kesin Kazandıran 36 Yöntem (2019)

Para kazanmak her vakit gerçek dünyada belirleme edilen geleneksel tekniklerle ilişkilendirilmiştir. Ancak bunun bundan sonra geçerli olmadığı net!

Sizlere risk almadan, kumar oynamadan ve en muhimi meşru olarak internetten para kazanmanın net yollarını (36 değişik teknik) anlatacağım.

Bana en çok sorulan sorular şunlar; internetten para kazanmak istiyorum ama NASIL? 2019’da en çok kazandıran teknikler neler? İnternetten para kazanmanın en kolay yolu hangisi?

En iyi yol, sizin amacıyla çalışan yoldur. Yapılacak ilk şey, belirli bir tekniğe karar vermek ve başarılı imkan kadar onunla kalabilmektır.

Çoğu insan başarısız oluyor, zira sıksık olarak sihirli tekniği arıyor. Şunu anlayın; bu tür bir teknik yok!

Her vakit işe yarayan, denenmiş ve test edilmiş strateji, satış ortaklığı gerçekleştirmetır. Bu muhakkak kolay değildir, ama asli ilkeleri öğrendikten sonra sürdürülebilir ve karlı bir iştir.

Hem de, benim tavsiyem kadar sizin hangisine daha yatkın bulunduğunuz da çok mühim.

İnternet balakanız ne seviyede? Becerikli bulunduğunuz özel bir alan var mı? İlginizi çeken teknik hangisi? Ne kadar kazanmak istiyorsunuz? Bütün şunları göz önüne alarak karar verin.

Unutmayın, internetten para kazanmanın net yolları, vakit, çaba ve küçük bir oran sermaye lüzumtirir.

İnternetten Para Kazanma Yolları Listesi:

Burada kaleme aldığım çevrimiçi kazanç teknikleri işinize yarayabilir. Esasında şanslısınız! Seçenek bol ve şunların arasından netlikle size makul internetten para kazanma yolları bulunmaktadır.

Şimdi, 2019’da internetten nasıl para kazanılır, kazananlar hangi teknikleri kullanıyor, ne kadar kazanıyor, maddeler durumunda bildirime çalışayım.

Yotube’dan Para Kazanmak

Eğlenceli, eğitici ya da merak uyandıran videolar çekerek internetten para kazanmak kulağa hoş geliyor değil mi? YouTube kanalınızı oluşturun, videolar yükleyin ve şunlardan para kazanmaya başlayın.

Burada tam olarak kilitlenmeniz lüzumen nokta izleyiciyi cezbetmek olmalı. Bunu yapabilecek bilhassare sahip bulunduğunuzu düşünüyorsanız ve kameranın önünde rahat hissediyorsanız, Youtube üstünden para kazanmak iyi bir seçim olabilir.

Kanal açma kısmına girmeye hiç lüzum yok. Zaten son derece kolay. Önemli olan ne kadar izleyici topladığınız. Maalesef herkes bunu yapabilecek yeteneğe sahip değil.

Önce izleyicileri tıpkı bir girdap gibi size doğru çekecek olan projeyi başnızda oluşturmaya çalışın. Hangi hususta video çekmek lüzum? Acaba ilgi çeker mi? Bunlara yanıt bulmanız lazım.

Daha sonra deneme gayeli bir kaç video çekerek nasıl bir reaksiyon yaklaştığını görmeye çalışın. Eğer neticeler beklentiyi karşılıyor ise hiç durmayın.

Sonuçlar olumsuz ise o vakit ya insanların hiç ilgilenmediği bir hususta video çektiniz ya da yeteri kadar sıcakkanlı değilsiniz demektir. Nerede hata bulunduğunu bulmak sizin işiniz.

Her şey yolunda giderse Adsense müracaatı yaparak son vuruşu yapabilirsiniz. Kanalınız tanınmış duruma geldiği vakit abone sayınız çok daha süratli artacak ve buna paralel olarak kazanç potansiyeliniz de aynı oranda yükselecektir.

Özen göstermeniz lüzumen hususlar; videolar %100 orjinal olmalı, telif haklarına/topluma saygılı olmalı ve en muhimi, cezbedici, eğitici ya da tatmin edici olmalı ki izlensin.

Bu tarz internetten para kazanma düşünceleri işlemiş bilgilere bakarak insanların eğilimlerini ön görü etmeye elverişli bulunduğu amacıyla elinizde büyük bir koz bulunduğunu unutmayın.

Aynı mantığa hizmet eden birbirinin kopyası kanalları taklit etmek yerine orjinal bir proje inşa etmeye çalışın. Otorite olmuş İngilizce kanalları inceleyin. (Daha çoksı)

Anket Doldurarak Para Kazanma

İnternet yolu ile kazanmak istiyorum ama çok uğraşmak istemiyorum diyenlere makul olan anket doldurma işi, cep harçlığı çıkarmak amacıyla iyi bir düşünce olabilir.

Anket siteleri sizi paraya boğacak kadar deli değiller, ama sizi kendileri ile çalışmaya ikna etmek amacıyla mübaşt öneri ediyorlar. Burada asıl olan çok sayıda firmaya kayıt olmaktır.

Her bir firma size ayda 75 TL ödeme yapsa ve 5-6 tanesi ile daimi etkileşim durumunda olsanız, aylık 500 TL hiç fena sayılmaz. Anket doldurmak isteyenler amacıyla net ödeme yapan siteleri bir araya topladım.

Para kazandıran anket siteleri:

LifePoints TR – BURADAN kayıt olabilirsiniz.
Panel Station TR – BURADAN kayıt olabilirsiniz.
MarketAgent TR – BURADAN üye olabilirsiniz.
Myiyo TR – BURADAN üye olabilirsiniz.

Not: Anket doldurarak para kazanmak isteyenler amacıyla her detayı BURADA anlattım.

Eğer bu şekilde internet üstünden para kazanmak istiyorsanız paylaştığım listede belirleme edilen anket şirketlerine kayıt olmanız yeterli. Tekrar vurgulamak istiyorum, burada gaye geçinecek kadar değil, eğlenecek kadar kazanmaktır.

Daha çoksını bekleyenler, sert rakiplere karşı satış ortaklığı yapmalı ve son derece azimli olmalıdır.

Daha evvelce fazlası kez söylemiş olsam da tekrar etmek istiyorum; dijital ortamda kolay para kazanma söylemine yer yok. Aksini savunan umut tacirleri sizin cebinizden tırtıkladıkları paraları yemekle meşgul.

Makale Yazarak Para Kazanma

Okuyucuları çeken içerik üretmek rastgele bir dijital projenin esasını oluşturur. Bu yüzden her gün üç milyondan çok yazı bloglarda yayımlanmaktadır. Bu içerik yaratma lüzumsinimi çevrimiçi dünyada çok talep gören diğer bir profilin meydana çıkmasına namacıyla oldu; içerik editörü.

Ne kadar kazanırım?

Deneyim, yazı uzunluğu ve sektöre bağlıdır, ama genel olarak oranlar 100 sözcük başına 2 ile 15 TL arasında hareket etme eğilimindedir. Bu halde 2.000 sözcüklik bir yazı aratarak 40 TL’den daha çok kazanç sağlanabilir.

Uzun yıllardır satış ortaklığı projelerimde profesyonel editörler ile çalışıyorum ve fazlası vakit kendilerini tam vakitli olarak adayarak, 2000 TL üstünde aylık gelir elde ediyorlar. Ancak birtakımları çok daha çoksını kazanabilir!

Satış sayfaları oluşturma hususu ile alakalı eksper olan editörler, insanları satın almaya ikna etmek amacıyla lüzumen mesajları meydana getirmektan mesul olduklarından genellikle en iyi şekilde ödeme alırlar. Bu tür bir sayfa amacıyla binlerce TL ödeme gerçekleşiyor.

İnternetten para kazanmak amacıyla içerik editörü olarak çalışmaya başlamak alakanızi çekiyorsa, içerik talep eden müşterilere ulaşmak amacıyla özel platformlara kaydolmanızı öneririm.

Forumlar: Hak ettiğiniz her kuruşun cebinizde kalmasını istiyorsanız aracıları bertaraf etmeniz lüzumir. Forumlar, aracısız ticaret amacıyla harika ortamlardır. Bolca müşteri bulabileceğiniz başlıca forumlar, r10, wmaraci, itekrart vb.

SadeceON: Türkçe içerik yazmak isteyenler amacıyla iyi bir seçim olabilir, ama elde ettiğiniz kazanç üstünden bir oran komisyon alıyorlar. Bu gayela forumlar aracılığı ile direkt olarak müşteri ile uyuşmak daha mantıklı.

İngilizce içerik yazmak isteyenler amacıyla:

iWriter: En tanınmışlerinden biri. Çok iyi ödeme yapmaz, ama içeriğe lüzumsinimi olan müşteri adedi ile açığı kapatır.

LowPost: Daha iyi ödeme yapar ve iyi bir müşteri hacmine sahip olabilirsiniz.

Textbroker: Fiyatı direkt olarak müşterilerle müzakere etmenizi sağlar, ama çok talep bulamazsınız.

Eğer aratarak internetten para kazanmak size cazip geldiyse, bu işi gelişi güzel gerçekleştirme yerine profesyonel boyuta taşımaya çalışmalısınız. Böylece kısa vakitde bilindik, işin ehli, hem de eksper bir yazı yazarı olabilir ve çok daha az çabayla daha çok kazanabilirsiniz.

Hem de, bu işi profesyonel olarak yapabilecek kabiliyete sahipseniz, hiçbir vakit ucuz olmayın. Çünkü bu alanda bilhassa kaliteli hizmet veren yazarlar tutuluyor. (Daha çoksı)

İnstagram’dan Para Kazanmak

Yapısı gereği detaylı kazanç fırsatları yayınlayan İnstagram, çok sayıda insana gelir kapısı oldu. Burada kendi mamüllerini piyasalayan firmalar bulunduğu gibi şahsi olarak internetten para kazanmak amacıyla çalışan insanlar da var.

İnstagram’dan çıkar dayanıklıak amacıyla bir yolunu bularak insanları sizi takip etmeye ikna etmeniz lüzumiyor. Eğer ünlü değilseniz ya da sizi değişik yapan bir yeteneğiniz yoksa bu pek kolay değildir.

Diğer sosyal sitelerden değişik olarak fotoğraf paylaşımı oluşturulan bu platform çok büyük bir süratle büyümeye devam ediyor. Daha evvelce bütün detayları ile beraber İnstagram üstünden nasıl para kazanılır, hangi teknikler işe yarıyor? burada anlatmıştım.

Eğer internet yolu ile para kazanmak amacıyla sosyal siteler arasından seçim gerçekleştirme mecburiyetinde kalırsanız, İnstagram ilk tercihiniz olmalı.

Çünkü, diğerleri popülarite yönünden bundan sonra doyum noktasına gelmişken, İnstagram sıksık yükselmeye devam ediyor.

Ne kadar kazanılır? Bu, peşinize takılan kitlenin ne kadar büyük bulunduğuna ve uyguladığınız internetten para kazanma stratejisine bağlı bulunduğu amacıyla net bir rakam vermek olası değil.

Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog yazmak, bir hobi, ilgi ya da tutku ile başlar ve kısa bir vakit sonra fazlası şahıs amacıyla bir kariyer alternatifi durumuna gelir. Tam manasıyla internetten para kazanma eylemi ile özdeşmiş olan bu teknik her devre popülaritesini koruyor. Ve bunu hak ediyor.

Yazma yeteneklerini kullanarak iki şekilde internetten para kazanmak olası.

Birisi amacıyla yazın ve derhal para kazanın.

Kendiniz amacıyla yazın ve yavaş yavaş ama tutarlı bir şekilde para kazanın.

Serbest meslek ile iş sahibi olmak arasındaki fark budur. Blogunuz asıl işiniz olabilir; kitlenizi meydana getirmek biraz vakit alacak, ama uyur iken bile nakit akışı devam edecek.

Blog yazmak, internetten para kazanmak amacıyla süratli ve kolay bir yol DEĞİLDİR. İlk ayınızda size para vaat edenler sizi hatalı yönlendiriyor olabilir.

Ancak kendi işinizi kurmak ve kendi programnınızda evden çalışmak amacıyla uzun vadeli bir fırsatla ilgileniyorsanız, blog yazmak sizin amacıyla iyi bir seçim olabilir!

Blog tabanlı bir proje ile internetten para kazanmak istiyorsanız evvelce parayı bir kıyıya bırakın. O esasen iyi bir blog açtığınız vakit sizin peşinize takılır.

Elbette daha en baştan geleceği parlak olan bir sektör seçmek ve planı buna göre gerçekleştirme mühim ama daha ilk günden çok para hayali hatalı.

İnternetten para kazanmak amacıyla blog yazmayı seçenler daha çok satış ortaklığı ve Adsense (aşağıda açıkladım) gibi alternatifler ile gelir sağlar. Daha değişik gelir kaynakları var, ama şunlar en dayanıklı olanlar.

İlk olarak size uzun vakit para kazandırması muhasli olan bir husus bulmanız lazım.

İkinci adımda bir domain ve host satın alarak blog açmanız lüzumiyor.

Üçüncü adım ise içerik üretmek oluyor.

En son olarak Google’a yaranmak gayeiyle oluşturulan detaylı tanıtım faaliyetleri var.

Bütün şunları yapacak kadar kendinize itimatiyorsanız, internetten para kazanmak amacıyla bundan sonra sizin de bir projeniz var demektir. (Daha çoksı)

Satış Ortaklığı

Satış ortaklığı, internet içerisinde satılan rastgele bir ürünün reklamını yaparak satışına vesile olmak şartıyla elde edilen kazanç olarak ifade edilebilir. Bu reklamı size verilen özel bir bağlantı (link) ile yapıyorsunuz. Reklam amacıyla, blog, sosyal medya ve AdWords tercih edilebilir. Ben blog üstünden açıklama gerçeklştirmeyi seçtim.

Bu benim internetten para kazanmak amacıyla ilk uyguladığım teknik ve bence pasif gelir elde etmek isteyen herkes amacıyla en makul internetten para kazanma tekniği.

Uygulaması kolay, yatırım nerdeyse yok ve gelir potansiyeli çok yüksek. Ek olarak, bir kez monte edildiğinde kolayte bunu unutabilirsiniz; yalnızca en az bir bakım lüzumlu olacaktır.

Satış ortaklığı, ürün önerileri ya da analizleri yayımlayacağınız bir blog meydana getirmektan ibarettir. Bu analizlerde mamüllerin satıldığı asıl internet sitelerine bağlantılar veriyoruz. Bu bağlantılar yolu ile oluşturulan her bir satış, size bir oran komisyon getiriyor.

Mantıksal olarak bu tür bir internetten para kazanma girişimi amacıyla evvelce satıcı ile bir uyuşma gerçekleştirme lüzumiyor. Neyse ki bugün bu uyuşmanın bir parçası olmak amacıyla kolayçe kayıt olabileceğiniz onlarca affiliate network var. Bakınız: affiliate network nedir?

Diyelim ki fotoğrafçılık hususu ile alakalı tutkulusunuz. Satın alabilmek isteyen okuyucular amacıyla N11’deki ürün sayfasına bağlantı sahibi olan değişik kamera ya da lens analizlerini yayımlayabileceğiniz bir blog oluşturabilirsiniz.

Blog sayfanız, insanlar bu kameraların analizini ya da karşılaştırmasını aradığında Google gibi arama motorlarında görünür. Makalenize girerler, ortaklık bağlantısına tıklarlar ve satın almalarının bitmesi durumunda N11 size bir yüzde verir.

Bu düzenin gelir potansiyeli belirlediğiniz piyasaya (ürün kategorisi ne kadar çok satılırsa ve ne kadar pahalıysa, o kadar iyidir) ve aynı vakitte harcadığınız vakte bağlıdır.
Temel olarak yapmanız lüzumlu olanlar şunlardır:

Bir blog sitesi oluşturun.

Analizler, karşılaştırmalar ve öneriler yazın; vakitınızın çoksını burada yatırım yapacaksınız. Bunu gerçekleştirme amacıyla birine ödeme yapabilirsiniz, ama başlangıçta bilgi ve kolay kazanmak amacıyla yazmanızı öneririm.

Web sitenizi arama motorlarına tanıtın; daha az rekabete sahip piyasalarda internet siteniz nerdeyse tek başına zirveye yerleşse de, birtakım durumlarda internet sitenizi daha görünür olması amacıyla tanıtmanız lüzumir.

Bu sistemle internetten para kazanmak oran olarak kolaydır, ama büyük rakamları fatura etmek istiyorsanız saatlerce çalışmanız ve çaba harcamanız lüzumecektir.

İyi haber şu ki, ilk çabadan sonra kendinizi mübaştleri toplamaya adayabilirsiniz. Hem de, sistemi dünyanın rastgele bir yerinden çalışarak gerçekleştirme olası.

Özetle, bir blog açın, yazıler yayınlayın ve ziyaretçiler geldiği vakit sıksık uğraşmak mecburiyetinde olmadığınız otomatik bir internetten para kazanma projeniz olsun. (Daha çoksı)

Adsense ile Kazanç

İnternetten para kazanmanın en iyi yollarından bir öteki internet sayfalarında reklam yayınlamaktır. Konsept, satış ortaklığına benzer; bir hususyla alakalı bir internet sayfası yaratır, okuyucuları cezbeder ve bir kez orada olduklarında, belirli bir eylemde bulunduklarında internetten para kazanırsınız.

Reklamcılığın en büyük üstünlüğü, komisyon alabilmek amacıyla okuyucunun rastgele bir şeyi satın alabilmek mecburiyetinde olmayışıdır. En vakitgelen olanı okuyucu bir reklamı tıkladığında para kazanmaktır. Esasında bu eylem, dünyadaki en mühim reklam ağının çalışma şeklidir; Google Adsense.

Adsense, kullanım kolayliği ve reklam veren adedi yardımıyla çok tanınmışdir. Basitçe kayıt olursunuz ve başvurunuz onaylandıktan sonra küçük bir kod ekleyerek internet sitenize reklam koyabilirsiniz.

Adsense ile ne tür tanıtımların görüneceğini seçemezsiniz; Google, internet sitenizin içeriğine ve okuyucunun profiline göre otomatik olarak gerçekleştirmekten mesuldur. Ve bunun iki üstünlüğü bulunmaktadır:

Reklam ile kazanabileceğiniz parayı en üst seviyeye çıkartır. Bir reklam ne kadar alakalı ve ilgi çekici olursa, okuyucunun tıklaması o kadar olasıdır.

Herhangi bir reklam verenle direkt olarak bağlantı kurmak mecburiyetinde kalmazsınız. Adsense ağına reklam veren yüz binlerce şirket var.

Satış ortaklığından değişik olarak burada makul karşılaştırmalar ve analizler yayınlamak yerine, belirli bir hususta genel bilgi gerçekleştiren bir internet sayfası oluşturmanız lüzumir.

Mesela, yemek tarifleri ya da köpekler ve hem de dinozorlar ile alakalı bilgi yayınladığınız bir internet sayfası oluşturabilirsiniz.

Bu düzenin potansiyeli asli olarak üç şeye bağlıdır; belirlediğiniz husus, internet sitesinin yaptığı ziyaret adedi ve tanıtımları tıklayan ziyaretlerin yüzdesi.

İlk nokta, husus esastır, zira buna göre tıklama başına daha çok ya da daha az para kazanacaksınız.

Mesela, kedilerle alakalı bir internet sitesinde Adsense, kedi maması reklamını yapabilir. Ancak, finans hususlu bir internet sitesinde kuşkusuz bir servete mal olan tanıtımlar görünür.

Bir okuyucu tıkladığında hangisinde daha çok para kazanırsınız? Nitekim, ikincisinde. Reklamı oluşturulan ürün daha pahalı olmasından reklam veren daha çok para ödemeye isteklidir.

Bir hususnun Adsense ile potansiyelinin ne bulunduğunu bilmek amacıyla Google Anahtar Kelime Planlayıcısı kullanın. Konuyu buraya girin ve Google’da çok çok aranan bir şey olup olmadığını ve tıklama başına reklam verenlere ne kadar ödeyeceğinizi (öneri olarak adlandırılır) görün.

Konuya ek olarak, gelir potansiyeli, internet sitesinin sahip bulunduğu ziyaretlerin adedina göre belirlenir . Bu da Google’da bu hususyla alakalı bilgi arayan şahıslerin adedina bağlıdır.

Neyse ki, Google Anahtar Kelime Planlayıcı ilaveten belirli bir sözcüklerin ya da ifadenin arandığı ayda aşağı yukarı oranını gösterir.

Adsense ile interet üstünden para kazandırmak kolaydır, ama binlerce TL kazanmak amacıyla karlı bir husus seçmeli ve içerik meydana getirmek ve Google’da hususmlandırmak amacıyla çok çalışmalısınız. (Daha çoksı)

Facebook’tan Para Kazanmak

Facebook, insanların istilasına maruz kaldığı müddetçe her vakit internetten para kazanma fırsatları sunacaktır. Facebook sayfaları insanları bir araya toplamak amacıyla makul alanlardır.

Tatmin edici sayıda beğeni almış olan sayfalar satış ortaklığı gayeli kullanmak olası, reklam alabilir ya da direkt olarak satılabilir. Bu sizin internetten para kazanma eylemine bakış açınıza bağlıdır.

Hem de dropshipping yapanlar satış merkezli Facebook sayfaları açarak bu kısmı çok daha verimli kullanabilir.

Popüler bir fan sayfası her vakit nakit para demektir. Ellerinizin altında ücretsiz olmasına karşın bu türsine kuvvetli bir reklam fırsatı varken her şekilde internetten para kazanmanız olası.

Burada bütün enerjinizi vermeniz lüzumen yegane gaye, popülariteyi yakalamak olmalı. (Daha çoksı)

Tumblr Üzerinden Para Kazanmak

Sosyal blog olarak hizmet veren Tumblr, ülkemizde son devrede tanınmış oldu. Bir şekilde fenomen olan Tumblr bloglar genellikle sosyal backlink satışı yaparak para kazanıyor. Genelde GİF paylaşımlar yapıldığı amacıyla gerçekte çok keyifli bir platform bulunduğu söylenebilir.

Reblog özelliği yardımıyla diğer blogları kopya çekerek takipçi toplama fırsatı verilen amacıyla kolay para kazanma fırsatı sunuyor. Fazla uğraşmak istemeyen, hem de kopya içerik ile internetten para kazanmak isteyenler amacıyla elverişli bulunduğu net.

Burada tanınmış olduktan sonra yalnızca sosyal backlink kavramını öğrenmeniz ve forumlar yardımıyla müşteri bulmanız lüzumiyor. (Daha çoksı)

Domain Ticareti Yapmak

Bu husus biraz daha profesyonel gerçekte. Alan adı satışı, daha az emek ama daha çok sabır ve strateji lüzumtiren bir internetten para kazanma girişimidir. Hem de sermayesiz olmaz. Genellikle jenerik isimleri ucuza yakalayıp beklerseniz, dilediğiniz rakamlara müşteri bulabilirsiniz.

Hem de, lüzumtiğince riskli bir internetten para kazanma tekniği bulunduğunu söylemek hatalı olmaz. Çünkü yatırım gayeli aldığınız her domain net dşayet kazanacak diye bir kural yok. Eğer hatalı seçimler yaparsanız zarar etmeniz kaçınılmaz.

Nasıl alan adı (domain) alıp satacağınızı, nerelerden alıp nerelerde satabileceğinizi, bir internet sitesi sahibi olmak amacıyla neler lüzumtiğini, internet sitesi alış ve satış işlemlerinin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız, buradan lütfen.

Online Çeviri Yapmak

Hangi dilleri bildiğiniz mühim, ama asıl mühim olan ne kadar iyi bildiğiniz. Hem de biliyorsunuz ki tercüme gerçekleştirme ile dil bilmek arasında çok fark var. Deney lazım. Ancak alıştırma yaparak kuşkusuz çözülür.

Türkçe dışında bir dil daha bilmek ekstra para kazanmanıza yardımcı olabilir. Bir belgeyi bir dilden ötekine çevirmeyi lüzumtiren tercüme projeleri yayınlayan bir çok internet sitesi var.

Upwork ya da Fiverr tercüme yaparak para kazanmak isteyenler amacıyla biçilmiş kaftan. Yapmanız lüzumen her iki platforma üye olarak ilan bırakmak.

Upwork ve Fiverr tamamiyle benzer alt yapıya sahip freelance ticarete aracılık eden sitelerdir. Her ikisine de talep ettiğiniz ücretle bilikte iyi bir açıklama sahibi olan ilanlar bırakın.

Böylece tercüme gerçekleştirme isteyenler size ulaşacaktır. Hem de, freelance çalışanların gözdesi olan bu iki platform, internet üstünden para kazanmak amacıyla bol alternatif sunuyor. Eğer değişik işler gerçekleştirme istiyorsanız, şunlar amacıyla de ilan açmanız yeterli.

Yabancı dilinizi ister kendi internet sitenize içerik girmek amacıyla kullanın, ister tercüme gerçekleştirme amacıyla kullanın. Her halükarda internetten para kazanmaya elverişli bulunduğunu söylemeliyim. (Daha çoksı)

Sosyal Medya Üzerinden Para Kazanmak

Arkadaşlarla ve yabancılarla etkileşime ek olarak sosyal medya aracılığı ile internetten para kazanmanın onlarca yolu var. Önce hangi sosyal mecrayı bu gaye amacıyla kullanacağınıza karar vermeniz lüzumiyor.

Genelde her biri ötekine oranla biraz daha değişik dinamiklere sahip olsa bile asıl olarak sosyal siteler hep aynı aslie dayanır. Bu alanları kullanarak internetten para kazanmanın tek çaresi, her ne yapıyorsanız yapın daha çok insana ulaşmaya dayanır.

LinkedIn, İnstagram ya da diğerleri hiç fark etmez, şayet çevrenize bol oranda takipçi toplayacak bir projeniz varsa hepsi internet üstünden para kazanma fırsatı sunuyor.

Nasıl fenomen olurum kanaati ile yanıp tutuşan milyonlarca insan var. Zaten bunun çaresini bulduktan sonra para kendi kendisine geliyor. Sizin de çözmeniz lüzumen en büyük sorun gerçekte bu.

Bol sayıda takipçiye sahip olduktan sonra size erişerek reklam vermek isteyenler esasen olacaktır. Hem de, sosyal medya esaslı projelerde satış ortaklığı çok verimli oluyor.

Oyun Oynayarak Para Kazanmak

Yakın vakitte insanları çevrimiçi oyun oynayarak para kazanmaya çağrı eden yüzlerce çiftlik sitesi kapatıldı.

Bunların hedefi esasen belliydi. Kolay para peşinde koşanları av olarak seçtiler. Ve büyük ölçüde hedefina ulaşanlar oldu. Esasında buna namacıyla olan en büyük etken, söz hususu kolay para olunca hiç mantıklı olmasa bile insanların bunun peşine düşüyor olmasıdır.

Piramit sistem olarak tanınan bu tür yapılara para kaptıran pek çok insan var. Bunların tek hedefi daha çok yatırımcı bulmaktır. Bunun amacıyla ilk üye olanlara bol oranda para saçarak itimat kazanırlar.

Size, üye getirin, daha çok para kazanın derler. Esasında sisteme giren her üye, yeni bir avdır. Zaten bir vakit sonra sistem patlak vermeye başlar.

Peki, oyun oynayarak internetten para kazanmak yalan mı? Hayır, ama derhal kolay para kazanma hayali kurmayın.

Para kazandıran oyunlar:

Eğer ben sıkılmam, sonuna kadar direnirim, bolca vaktim var diyorsanız, işte size oyun oynayarak internetten üstünden para kazanma fırsatı.

Second Life

10 yıldan uzun bir vakittir piyasada var olan Second Life, aşağı yukarı 2 milyon delegesiyle en tanınmış sosyal oyunlar arasında anılıyor. Oyunda ticaret, gösteri ya da değişik aktivitelerle Linden Doları kazanılıyor. En güzel yönü ise bu parayı kolayçe gerçek paraya çevirebilmek.

Entropia Universe

Yukarıdaki oyunla aynı şirket doğrulusunda imal edilen Entropia Universe, biraz daha natural olmasının yanısıra gerçek parayla yönetilen ekonomiye sahip.

Oyunda adı geride bıraktığımız para birimi (PED), gerçek para olarak dşayet görüyor. Yani oyun sırasında kazandığınız her kuruşu direkt olarak banka hesabına talep edebilirsiniz.

Exodus 3000

En iyi strateji oyunları arasında gösterilen Exodus 3000, oyunculara günümüzden 10 yüzyıl ardındannı yaşatıyor. Oyunda tek hedefinız, dünyanın bundan sonra yaşanmaz duruma gelmesi namacıylaiyle Mars’ta hayatta kalmaya çalışmak ve Mars doları kazanmak.

Kazandığınız mars doları oranı belli bir seviyeyi geçince dilerseniz gerçek paraya tercümep nakit olarak ödeme alabilirsiniz. Oyun pek çok insanın hiç sıkılmadan oynayacağı kadar keyifli.

Eğer oyun oynayarak çevrimiçi para kazanmayı düşünce edinenler varsa iyi bir tercih olabilir.

Dota 2

Farkı bir tecrübe yaşam sürdürmek isteyenler amacıyla harika bir seçim olabilir. Dota 2 oynayarak para kazanmak isteyenler oyunda daha janjanlı görünmek isteyenlere detaylı aksesuarlar satıyor. Peki şunları nereden buluyorlar? İyi performans gösteren oyuncular şunları oyun sırasında kazanıyor.

Playerunknown’s Battlegrounds (PUBG)

League Of Legends (LOL)

Counter Strike Global Offensive (CS:GO)

Depth

Rust (Daha çoksı)

Stok Fotoğraf Satmak (Stock Photo)

Stok fotoğraf satarak internetten para kazanmak bu alanda eğitimli, yetenekli ya da tecrübeli olanlar amacıyla cazip bir fırsat olabilir.

Bu işin sanat ile hiçbir alakası olmadığını bilmenizi isterim. Burada daha çok ticari gaye amacıyla kullanılacak fotoğraflar tercih ediliyor. Ticari yönden kullanıma makul olan fotoğraflar yakalarsanız şunların satışını yapacak onlarca Stok fotoğraf sitesi mevcut.

En tanınmış stok fotoğraf siteleri arasında, Shutterstock, 123RF ve Istock var. Esasında daha onlarca var, ama şunlar daha çok trafik alıyor. Bu yüzden müşteri bulmak daha kolay.

Tabi bu anlattığım fotoğraf satma vakası çok kolay gibi görünse de gerçekte çok ciddi adımlardan geçmeniz lüzumiyor. Hem de insanların ya da şirketlerin satın alabileceği bilhassari taşıyan kaliteli ve orjinal fotoğraflar elde edebiliyor olmanız lüzumiyor.

Bunun amacıyla küçük bir stüdyo kurup detaylı hususlarda fotoğraflar çekebileceğiniz gibi günlük fotoğraflar da çekebilirsiniz. Mesela, İstanbul’un ya da yaşadığınız şehrin fotoğraflarını çekerek bu sitelere yüklemeniz olası.

Bu sitelerdeki mantık ise satılan fotoğraflar üstünden belli bir komisyon almaları üstüne çalışıyor. Ve siz fotoğraf sattıkça bu siteler üstünden gelir elde etmeye başlıyorsunuz.

Öncelikle kaliteli fotoğraf çekmeniz lüzumiyor. Hem de ticari olarak kullanmak olası fotoğraflar çekmeniz de çok mühim bir nokta. Mesela bir insan fotoğrafı (portre) çektiniz, mutlaka yüzü gözüken şahıstan izin almanız lazım.

Hem de bu izni aracı sitelere ibraz edebilmeniz lüzumiyor.

Bu ve aynısı birtakım kriterleri atlattıktan sonra bu tarz sitelerden derli toplu olarak ciddi bir gelir elde edebilirsiniz. Ancak bol bol fotoğraf çekmek, fotoğraflarınızın onaylanması ve satılması karşılığında.

Aranızdan bir kaç fotoğraf ne kadar kazandırır ki diye düşünce edinenler net olacaktır. Ancak aynı fotoğrafın telif hakkını binlerce şahıs ya da kuruluş satın alabilir.

Freelance Çalışmak

Freelancing, her vakit internetten para kazanmanın tanınmış bir yolu olmuştur ve çok sayıda seçeneğe sahiptir. Farklı yeteneklere sahip insanlar amacıyla serbest görevler yayınlayan detaylı internet siteleri bulunmaktadır.

Genellikle bu platformlarda yayılan işler, tercüme, video düzenleme, logo tasarlama, özişlemiş yazma ya da PowerPoint sunumu hazırlama gibi kolay şeylerdir.

İşlem çok kolaydır:

Potansiyel müşteriler ile etkileşime geçmenizi gerçekleştiren platformlardan birine kayıt olun,

Hizmetinizi yayınlayın ve bir fiyat koyun,

İşe alınmayı bekleyin.

Şu anda en tanınmış platformlar ve bu gayela size müşteri getirebilecek en yüksek kapasiteye sahip olanlar, Upwork, Fiverr ve SadeceOn:

Geliriniz derli toplu olarak harcadığınız vakit ve çabaya bağlı olacaktır. Bazı insanlar ayda bir tam maaş ya da hem de birkaç bin dolar alıyorlar, ama ekstra gelire lüzumsiniminiz varsa genellikle yeterli olacaktır.

Upwork: Sadece İngilizce dilinde, ama ustalaşırsanız sahip bulunduğu müşteri adedi namacıylaiyle çok büyük bir potansiyele sahip.

Fiverr: İngilizce dilinde ve hizmet talep eden fazlası müşterisi var, ama fiyatlar biraz düşük.

SadeceON: Türkçe, ama daha az müşteri hacmine sahip ve dvakasısı ile kazanç fırsatı düşük.

Hepsi kazandığınız paradan küçük bir oran pay alma eğilimindedir ve tanınmışliğinizi yükseltmek ya da azaltmak müşterilerinizin yorumlarına dayanır. İtibarınız arttıkça sizinki gibi hizmetler ile ilgilenen kullanıcılar amacıyla daha çekici olacaksınız.

Bu yüzden normal olan şey, başlangıçta az sayıda iş gerçekleştirme ya da daha düşük bir fiyatla şunları sunmak mecburiyetinde olmaktır, ama azar azar daha çok müşteriniz olacak ve fiyatlarınızı yükseltebileceksiniz.

Stok Müzik Satmak (Stock Music)

Audiojungle gibi stok müzik siteleri her türlü beste, ses ya da video amacıyla para ödemeye hazır müşteriler ile dolu. Burada yalnızca müzik gerçekleştirme ya da şarkı söylemekten bahsetmiyorum, aklınıza gelebilecek her türlü ses para edebiliyor.

E-Kitap Yazmak

Hernet netlikle ilgi duyduğu, bilgi sahibi bulunduğu ya da eksper bulunduğu bir husus bulunmaktadır. Teknik, kariyer ya da spor, rastgele bir hususta e-kitap aratarak para kazanmak olası.

Tabii ki baştan savma yazılmış bir e-kitap hiçbir şekilde kazanç getirmez. Okuyucuya istediğini tam manasıyla veren ve gerçekte çözüm yapan bir e-kitap hazırlamak şart.

Esasında yazmak amacıyla mevzuya tam manasıyla hakim olmanız bile lüzummiyor. Araştırmacı yazar sözcüğü size de pek yabancı gelmiyor olsa lüzum. Pek çok kitap, derin incelemeler neticesinde elde edilen bulguların süzgeçten geçirilerek özetlenmesi neticesinde yazılıyor.

Evet, net satar dediğiniz bir husus varsa hiç durmayın. Eğer yeterli bilgiye sahip değilseniz derhal incelemeye başlayın. Her detayı bilmeniz lazım ki okuyucuya gerçek bulguyu aktarmanız olası olsun.

Burada kilit nokta talep edilen bir husus bulmak. Bütün toplumu gaye alabilmek mecburiyetinde değilsiniz. Rekabetin çok düşük bulunduğu ama belli bir kitlenin ilgi duyduğu hususları gaye alın.

Niş husus bulmak kuşkusuz kolay değil. Ancak emin olun baş yormaya dşayet. Gerçekten insanların öğrenmek istediği hususta bir rehber yazarsanız, 10.000 adet bile satabilirsiniz. Tanesini 50 TL’den satmış olsanız, 500.000 TL para eder.

Çok uçtun demeyin! E-kitap aratarak üç milyon dolar kazananlar var. Eğer affiliate marketing ile biraz alakanız varsa, Clickbank üstünden e-kitap satarak bu rakamları kazananları netlikle duymuş olmanız lazım.

İlk olarak hangi sektörde bu tür bir lüzumsinim ve boşluk bulunduğunu bulmaya çalışın. Eğer bunu belirleme ettiyseniz ardından kolay. En ince detayına kadar hususyu araştırın. Ancak en küçük detay bile mühim. Asla atlamayın.

Daha sonra elinizdeki bütün bulguyu kullanarak rehber olacak kalitete harika bir e-kitap yazın. Nerede satarım diye düşünmeyin. Orası kolay. Shoppier olağanüstü çözümler sunuyor. Hem de reklam amacıyla AdWords işinizi çoksıyla görecektir.

Evet, e-kitap yazmak internetten para kazanmak amacıyla harika bir çözüm olabilir. Üstelik talep edilen bir mevzuya yönelik çözüm merkezli bir rehber yazarsanız, adeta sınıf atlarsınız.

Udemy Üzerinden Kurs Vermek

Udemy, nerdeyse her hususta kurs satılan harika bir platform. Amacı ise eğitim vermek isteyenler ile satın alabilmek isteyenlere aracılık etmek.

Bu platforma kendi eğitiminizi yükleyerek bunu ücret karşılığı satabilirsiniz. Peki, Udemyüstünden para kazanmak olası mü? Evet, olası ama biraz zor.

Öncelikle eğitim vermek dilediğiniz hususta yeterli birikime sahip olmanız lazım. Bunun yanısıra bu tür bir eğitime lüzumsinim var mı, talep ne halde, rakip kurslar ne kadar iyi gibi pek çok detay var.

Bütün şunları analiz ettikten sonra karşınıza olumlu bir tablo çıktıysa vakit kaybetmeyin. Udemy, lüzumtiğince iyi trafik alan bir platform bulunduğu amacıyla reklam vermeden satış yapabilirsiniz.

Burada mühim olan müşteri memnuniyeti. Çünkü müşteriler kurslara puan verip yorum yapabiliyor. Eğer rakip kurslar sizden çok daha iyi puan aldıysa işiniz zor.

Kurs arayışı içersinde olanlar Udemy üstünde arama gerçekleştirdikleri anda bütün benzer kurslar liste durumunda verilir. Bu listede hangi kursların daha iyi dşayetlendirme puanı aldıkları ve kursiyerler doğrulusunda oluşturulan yorumları görmek olası.

Udemy üstünden para kazanmak isteyenler bu yüzden kalite yönünden rakiplerini geride bırakmak mecburiyetinde. Peki, kurslar nasıl satılıyor?

Üye olduktan sonra size kursu yüklemeniz, fiyat ve açıklama girmeniz amacıyla yönlendiriyor. Finansal işlemler tamamiyle Udemy doğrulusunda hallediliyor.

Udemy, yaptığı aracılık neticesinde tabii ki kendisine her satıştan %30 pay alıyor. Komisyon oranları, kullanım koşulları gibi detaylar resmi internet sitesinde mevcut.

Podcast Blog Açmak

Söz hususu internet olunca son derece sabırsız ve bir o kadar tembel bulunduğumuz net. Artık iki sözcük yazmak zor geldiği amacıyla telefona bile sesli komut vermeye başladık.

Postcast blog açmak, yazmaktan hoşlanmayan ama internetten para kazanmak isteyenler amacıyla harika bir çözüm olabilir. Yazmak yerine anlatmak istediklerinizi bir ses dosyası olarak kaydedip blog sitenizde paylaşabilirsiniz.

İçeriği ses dosyalarından meydana gelen bloglar postcast sınıfına giriyor. Tıpkı blog yazmak gibi düşünün ama burada yazmak yerine sesli anlatım yapıyoruz. İşin içersinde video kaydı ya da canlı yayın yok, yalnızca mikrofon ve siz varsınız.

Eğer bu tür bir projeniz varsa kaliteli bir mikrofon almayı ihmal etmeyin. Diğer her şey standart blog mantığı ile aynı.

Twitter’dan Para Kazanmak

Tavsiye etmiyor olsam bile sırf bu platformda tanınmış olanlar bulunmaktadır diye Twitter bu listeye girmeyi hak ediyor. Eğer burada aktif bir hesaplarınız varsa bunu paraya çevirmek en natural hakkınız. Hatta tanınmış hesaplara iyi para ödemeye hazır insanlar bulunduğunu biliyorum.

Satış ortaklığı yaparak, reklam alarak ya da komple hesabı satarak iyi gelir elde etmeniz kaçınılmaz. Ancak kurgulu bir şekilde internet yolu ile para kazanmak amacıyla daha en baştan bu platformu tercih etmek hatalıtır.

Şunu bilhassa vurgulamak istiyorum; Twitter üstünden para kazanmak amacıyla harcanan emek, diğer sosyal sitelerde daha çok para ediyor.

Eğer ellerinizin altında esasen tanınmış bir Twitter hesabı varsa, bunu kullanarak internet üstünden para kazanmak son derece mantıklı, ama sıfırdan başlayacak olanlar amacıyla Facebook ve İnstagram çok daha makuldir. (Daha çoksı)

Drop Shipping Yapmak

Drop shipping, elimizde olmayan bir malı stok yapmadan A ya da B şirketinden aracılık yaparak müşteriye satmaktır. Ürün bize gelmiyor, hem de ürünü fiziksel olarak hiç görmüyoruz.

Bundan dvakası, depolama, stok, eleman maliyeti gibi pek çok gider olmadığı amacıyla dropshipping, internetten para kazanmak isteyen pek çok insana cazip geliyor.

Peki yapabilir mi? Drop shipping yaparak internet üstünden para kazanmak olası mü? Evet, muhakkak olası ve bunun pek çok örneği var.

Bir internet sitesi üstünden hususşalım. Siz bir site açtınız, tedarikçi buldunuz ve malları oradan kendi sitenize yüklediniz. Siparişler gelmeye başladı. Tedarikçi firmaya gelen siparişleri ilettiniz. Bunları müşteriye gönder dediniz. Hepsi bu kadar.

Evet, drop shipping bu şekilde yapılır. Bu şekilde kısa vakitde yapılmasını gerçekleştiren da Xml yazılımıdır. Esasında xml çok kolay bir dosyadır. Karşı taraftan mamüller amacıyla xml istersiniz, ama genellikle şirketler bunu satarlar. Ortalama fiyatları satılacak mamüllere bağlı olarak 100 ile 1.000 TL arasında değişiklık gösterebilir.

Bunu bir firmadan tedarik ederek kısa vakitde dropshipping yapmaya başlarsınız. Ancak şuna çok ilgi etmeniz lazım; xml alacağınız firma, hangi tedarikçiler ile çalışıyor, tecrübei var mı, anlık stok takibi yapabiliyor mu, hangi yazılımı kullanıyor ve drop shipping hizmetini diğerlerina da sunuyor mu?

Çünkü pek çok firma xml satar ama hizmet veremez. Neden veremez? Çünkü xml meydana getirmek çok kolay ama xml dosyasında yer alan mamüllerin anlık stok halini doğru denetim edebilmek amacıyla pek çok yatırım gerçekleştirme lüzumir.

Eğer drop shipping esaslı bir internetten para kazanma projeniz varsa buna çok ilgi etmeniz lazım. Xml satın almadan evvelce karşı firmaya her vakit hangi yazılımı kullanarak stok denetimi gerçekleştirdiklerinı sorun.

Yoksa ne olur? 500 TL ödeyerek xml satın aldınız ve büyük bir hevesle internet sitenizi açtınız. Xml dosyasında belirleme edilen bütün mamülleri internet sitenize yüklediniz. Siparişler gelmeye başladı.

Ve siz tedarikçi firmaya gönderdiniz, ama firma bu mamüller stokta yok diyebilir. Çünkü xml satın aldığınız firmanın stok takip yazılımı yoktur.

Güzel bir firma buldunuz, bütün bu anlattığım sorunleri çözdünüz. Peki, ne satacaksınız? Giyim, çanta ya da ayakkabı gibi her şahısin satmaya çalıştığı sıradan mamüllerden uzak durun.

Drop shipping yolu ile çok para kazanmak istiyorsanız niş mamüller bulsanız iyi olur.

Pinterest Üzerinden Para Kazanmak

Pinterest, her ne kadar ülkemizde çok ilgi görmüyor olsa bile internetten para kazanmak amacıyla elverişli bir platform. 100 milyona dayanan üyelerinin %78’lik bölümünü muazzam bir şekilde bayanlar oluşturuyor.

Pinterest, tıpkı İnstagram gibi görsel paylaşıma dayalı sosyal ağlardan biri olmasına karşın biraz daha değişik bir yapısı var. Platforma üye olmak lüzumtiğince kolay. Facebook ya da Gmail hesabı ile direkt olarak hesap açmak olası. Hem de dilerseniz değişik bir mail adresi ile üye olabilirsiniz.

Sosyal medyada mantık hep aynı işler. Sizi takip eden bol sıfırlı bir kitle yoksa internetten para kazanmayı hayal bile etmeyin. Pinterest üstünde pano adı verilen kendinize özel sayfalar açıyorsunuz.

Burada belli bir kitleye hitap eden mükemmel görseller paylaşarak takipçi toplamanız lüzumiyor. Hedef aldığınız takipçi adedina ulaştıktan sonra satış ortaklığı yapabilir, reklam alabilir ya da sosyal backlink satarak para kazanmaya çalışabilirsiniz.

Ülkemizde şimdilik hak ettiği ilgiyi görmediği amacıyla internetten para kazananlar doğrulusunda çok tercih edilmiyor. Ancak vatan dışına yönelik satış ortaklığı girişimleri bu platformda olumlu neticeler verecektir.

Web Tasarımı Yapmak

Web sitesi kurmayı öğreten onlarca çevrimiçi kurs var. Bunlarda birini satın alarak iki ay içersinde her detayı öğrenmek olası. Daha sonra bu bulguyu site kurmak amacıyla kullanabilirsiniz. Burada gaye kendimiz amacıyla değil, ücret karşılığı diğerleri amacıyla internet sitesi açmak.

Tek sorun, internetten para kazanmak amacıyla bu tekniği tercih edenlerin bir hayli çok olması. Bunların her biri size rakip olacak ama aşılması zor değil. Biraz daha değişik reklam stratejileri ile iş almanız olası.

Fiyat hususu ile alakalı biraz daha elastik davranın, forumları, ilan sitelerini, sosyal medyayı ücretsiz reklam amacıyla kullanın. Hem de internet sitesine lüzumsinimi bulunduğuna inandığınız ulusal işletmeleri dolaşarak öneri verin.

Çevrenizdeki ulusal işletmeler gaye olarak seçilebilir. Normalde ajanslar kolay bir siteyi kurmak amacıyla 1.500-2.000 TL arasında para istiyor. Siz 750 TL gibi cazip öneriler sunun. Her hafta tek bir iş bile alsanız, aylık 3.000 TL iyi para.

Forum Sitesi Açmak

Takma isim kullanıyor olsalar bile yorumların gerçek insanlar doğrulusunda gerçekleşiyor olması forumları en cazip kılan etken.

Herhangi bir ürün satın alabilmek isteyen herkes ilk olarak diğer insanların yorumlarını öğrenmek gayeiyle forumları alt-üst ediyor. Tabii ki yalnızca bununla sınırlı değil. Forumlar, aynı vakitte ticaret ve yardım alabilmek amacıyla harika ortamlar.

Forum sitesi açmanın en büyük üstünlüğü ise üyelerin sıksık orjinal içerik üreterek sizin yerinize çalışmasıdır. Özgün içerik, Google’da zirveye çıkmanın altın anahtarıdır.

Genellikle bunca rakip varken hangi hususta forum açmanın daha karlı olacağına karar vermeniz lazım. Üstelik binlerce, hem de milyonlarca delegesi olan forumları yönetmenin bir bedeli var.

Gün içersinde açılan binlerce hususyu ya da mesajı tek başınıza denetim etmeniz olası değil.

Eğer tanınmış bir foruma sahip olmak istiyorsanız, ilk olarak insanların ortak noktalarını araştırın. Böylece onları aynı çatı altında toplayarak internetten para kazanma şansınız olur.

Uygulama Oluşturun

Evet, bu, muhakkak teknik bilgi isteyen internetten para kazanma yolları arasında yer alıyor. Doğru program geliştirme yeteneklerine sahip olmadığınız prosese bunu gerçekleştirmeta zorlanacağınız net.

Ancak, programlar doğru şekilde yapıldığında büyük bir pasif gelir kaynağıdır. Harika bir program yaratarak çok sayıda akıllı telefon kullanıcısına ulaşabilirsin.

Gerçekten kıymetli olan diğer rastgele bir yatırım gibi programlar da vakit ve sermaye lüzumtirir. Teknik alt yapınız yoksa harika bir program oluştururken size yardımcı olabilecek birini işe almanız lüzumir.

Ama evvelce satacak bir düşünce bulmalısın. Doğru program amacıyla doğru piyasa incelemesi ve analizleri yaparak işe başlayın.

Etsy’de el işi Ürünler Satın

Etsy, el yapımı mamüller ya da bu mamüllerin yapımında sarfedilen malzemeleri satmak amacıyla sarfedilen çevrim içi piyasa yeridir. Bunu tıpkı N11 gibi düşünün, ama burada yalnızca el yapımı ya da vintage mamüller satılıyor.

Giyim, takı ya da mobilya gibi onlarca kategori üstüne el işi mamüller satılan bu platform, dünya genelinde hizmet veriyor. El işi ve vintage mamüllere ilgi duyanların müdavimi bulunduğu Etsy, yoğun trafik alan bir piyasa yeri bulunduğu amacıyla kaliteli mamüllere kolayçe müşteri bulmak olası.

Kendi imal ettiği el işi mamüllere müşteri arayanlar amacıyla harika bir piyasa yeri bulunduğu net, ama katı kuralları bulunduğunu bilmenizi isterim. Etsy tabanlı bir internetten para kazanma eylemine girişmeden evvelce lütfen hizmet şartlarını okumayı ihmal etmeyin.

 1. Twitch TV
  Twitch, video oyunlarına karşı zaafı olan tutkulu oyunculara internetten para kazanma fırsatı veren bir canlı yayın platformudur. Sistem son derece kolay; üye olun, canlı yayında performansınızı sergileyin ve bunun karşılığında internetten para kazanın.

Diğer oyunculara verilenniz özel tüyolar, yaklaşımınız, sağladığınız fayda, özetle performansınız burada başrol oynuyor. Bütün şunları sağlayacak donanıma sahip olanlar amacıyla Twitch iyi bir seçim olabilir.

 1. Sanal Asistanlık
  İnternetten üstünden para kazanmayı çekici buluyorsanız ve daha çok derli toplulik ve daha istikrarlı bir gelir dayanıklıak istiyorsanız, sanal asistan olarak çalışmayı düşünebilirsiniz.

Sanal asistanlar asli olarak evden çalışarak, şirketlere, girişimcilere ya da lüzumsinimi olanlara idari destek gerçekleştiren yetenekli profesyonellerdir. Hem de, önümüzdeki senelerde büyümeye devam etmesi beklenilen yeni mesleklerden biri.

Temel olarak blog yazarlarına, dijital girişimcilere ve hem de şirketlere oran olarak kolay ya da mekanik görevlerde uzaktan destek vermekten ibarettir. Bu yüzden çok özel yetenekler istemeyen internetten para kazanma yollarından biri sayılır.

En mühim çalışma alanları arasında telefon görüşmeleri, e-posta yazışmaları, internet incelemesi, veri girişi, randevu alma, düzenleme, yazma, blog idaresi, proje idaresi, grafik dizayn, teknik destek, müşteri hizmetleri, aktivite düzenleme ve sosyal medya idaresi bulunmaktadır.

Bir sanal asistan olmak kalitelerinize bağlı olarak bir dereceye kadar eğitim lüzumtirebilir. Ancak, iyi bir etkileşim yeteneksine sahipseniz ve MS Office gibi programları kullanabiliyorsanız, interneten para kazanmak amacıyla tercih edilebilir.

Pasif bir sistem değildir, ama karşılığında dilediğiniz yerde çalışma özgürlüğü verir ve lüzumtiğince çekici bir maaş sağlar. Kelimenin tam manasıyla yarın sanal asistan olarak çalışmaya başlayabilirsiniz.

Buradaki anahtar, müşterinizden edinebileceğiniz itimatdedir, o vakitten sonra size daha büyük mesuliyet lüzumtiren görevler verilecektir.

Bir sanal asistanın ücretleri genellikle çalışılan saat başına 10 ile 30 TL arasında değişen bir ücrete göre belirlenir, ama birtakım eksper ya da çok saygın asistanlar çok daha çok ücret alabilirler.

Sanal asistan olarak internet üstünden para kazanmak istiyorsanız, ilk müşterilerinizi edinmenin iki yolu bulunmaktadır:

Girişimciler, blogcular ya da küçük işletmelerle direkt olarak etkileşime geçin ve hizmetlerinizi sunun. Çalışmanızın bir örneğini sunmaya çalışın ki hizmetlerinizin niteliğini denetim etsinler.

Freelancer.com vb. Platformlara üye olun. Çünkü fazlası girişimci orada sanal asistanlar arıyor.

Tasarımlarını Sat

Society6, dizayn hususu ile alakalı iyi iş çıkaranlar amacıyla çok makul bir internetten para kazanma fırsatı sunuyor. Mobilya, giysi, ev dekoru, duvar sanatı, poster, telefon kılıfı vb. Herhangi bir hususta dizayn projeniz varsa bunu Society6 yardımıyla paraya çevirmek olası.

Bu platform yalnızca benzersiz dizaynlar satan özel bir piyasa yeridir. Platforma kayıt olarak kendinize özel bir dükkan açıyorsunuz. Daha sonra sahip bulunduğunuz özel yeteneği kullanarak yaptığınız benzersiz dizaynları buraya ekliyorsunuz.

Society6, sizin amacıyla bu dizaynları müşteriler ile biraraya getiriyor ve şayet gerçekte beklentiyi karşılıyorsanız bol oranda müşteri çıkıyor. Tasarım bölümünde iyi olanlar amacıyla bunun iyi bir fırsat bulunduğu net.

En güzel yönü ise, özel dizayn satın alabilmek isteyen milyonlarca ziyaretçisi var. Çünkü platform, dizayn bölümünde dünya markası olmuş halde, çok çok trafik alıyor ve işini iyi yapanlar bol oranda kazanıyor.

İnsanların sevdiği dizaynlara sahipseniz bu internetten para kazanmanın net ve lüzumtiğince iyi bir yolu olabilir.

 1. Para Kazandıran Mobil Uygulamalar
  Lütfen büyük beklentiler amacıylae girmeyin! Para kazandıran programlar sizi katiyen varlıklı etmez ama denemek isteyenler olabilir diye bir liste hazırladım. İlla ki kolay para kazanmak istiyorsanız anket doldurmak daha avantajlı.

Yadex Toloka

Bounty

Artiway

Foap

Ebates (Daha çoksı)

Online Dil Öğretmeni Olarak Para Kazanın

iTalki, dil öğretmenleri amacıyla dünyanın en büyük çevrimiçi piyasaıdır. Sisteme kayıtlı 10 bin öğretmen, beş milyondan çok öğrenciye birebir olarak çevrimiçi dil eğitimi veriyor.

İTalki ile kendi fiyatlarınızı belirlersiniz, evden çalışırsınız, programnınıza göre ders verir ve bunun karşılığında para kazanırsınız.

İTalki ile nasıl para kazanılır?

İTalki’ye öğretmen olmak amacıyla kayıt olun,

Programınızı ve makulluk halinizu yükleyin,

Öğrencilerin ders amacıyla sizi seçmesini bekleyin,

İnternetten para kazanmaya başlayın.

Donanım olarak lüzumsiniminiz olanlar, bilgisayar, internet bağlantısı, kamera, mikrofon ve biraz tecrübe. Dersler amacıyla sabit bir ücret yoktur, her öğretmen kendisi belirler.

Amazon Mechanical Turk

Mikro görevleri tamamlamak amacıyla insan zekasına lüzumsinim var. Otomasyon çağında olsak bile netlikle insan dokunuşuna lüzumsinim duyan birtakım görevler var.

Bu görevler genellikle çok kolaydır ve rastgele bir teknik yetenek lüzumtirmez. Mesela, belirli bir anahtar sözcüklerin arama neticelerini incelemek, bir paragrafı değişik bir dile çevirmek ya da evrakları sıralamak gibi görevler olabilir.

Mikro işler keyifli olabilir ve yalnızca bir bilgisayara ve bir internet bağlantısına lüzumsiniminiz var. Bu görevlere kaydolmak amacıyla en iyi yer, Amazon MTurk’tür.

Basitçe kaydolun, bir hesap oluşturun ve mikro işleri tamamlayarak paranızı alın.

 1. AirBnB – Evinizi Veya Odaları Kiralayın
  Evinizin tamamını ya da yalnızca bir bölümünü AirBnB‘de kiralayın. Bu, bilhassa kısa vadede para kazanmanın ispatlanmış bir yoludur. Bunu yapar iken varlıklı olmayacaksınız, ama aranan bir tatil beldesinde yaşıyorsanız, muhakkak şanslısınız.

Eğer evinizde kullanmadığınız boş odalar varsa şunları kiraya vermek son derece kazançlı olabilir. AirBnB’deki diğer ilanları araştırın ve kira bedelinin sizinki gibi bir yer amacıyla ne kadar bulunduğunu öğrenin.

Henüz olumlu yorum almadığınız amacıyla ilk müşterinizi bulmakta biraz zorlanabilirsiniz, ama misafirlerinize iyi davranır ve onları memnun ederseniz, vakitle istikbal olumlu yorumlar müşteri bulmanızı kolaylaştırır.

AirBnB üstünden hizmet satın alan her müşteri ev sahibine puan veriyor. Böylece hangi ev sahibinin daha iyi koşullar sağladığı meydana çıkıyor.

Evet, buradaki eylem direkt olarak internetten para kazanmak ile alakalı değil, ama neticede bir program yardımıyla kazanç söz hususu bulunduğu amacıyla dolaylı olarak internetten para kazanmış oluyorsunuz.

 1. Uber İçin Sürücü Olun
  Uber’in çalıştığı bir bölümde yaşıyorsanız sürücü olabilirsiniz. Acil para kazanmak istiyorsanız, bu tanınmış vasıta kiralama programnını kullanarak net netice alabilirsiniz. Aracınız programnın bilhassarine uyuyorsa, temiz bir adli siciliniz varsa ve acil nakit lüzumsiniminiz varsa, bunu yapabilirsiniz.

Çok kazanan bir Uber sürücüsü olmak istiyorsanız, temiz, bakımlı, saygılı ve nazik olmanın yanısıra diğer sürücülerin sunmadığı üstünlükleri sunun. En başından çok kazanmayı beklemeyin, zira sizi diğer bütün sürücülerden ayıracak yorumlar vakitle çoğalır.

Not: Über ile alakalı çok çok münakaşa ve çelişkili açıklama bulunduğu amacıyla meşru mevzuat ile alakalı tam olarak bilgi sahibi değilim. Eğer Über ile para kazanma projeniz varsa lütfen evvelce bunu araştırın.

 1. Dosya Paylaşarak Para Kazanmak
  Dosya paylaşmak internet içerisinde en çok yaptığımız eylemlerden biridir. Bu tür paylaşımları gerçekleştirme amacıyla kullandığımız depo vazifiyeti gören internet siteleri, dosya paylaşarak internetten para kazanma fırsatı veriyor.

Depo vazifiyeti gören siteler, dosyaları indirmek amacıyla yönümıza verilen linkler üstünde reklam yayınlayarak para kazanıyor. Hem de daha süratli dosya indirmek isteyenlere ücretli üyelik satıyorlar.

Bütün bu faaliyetler onlara para kazandırıyor ve bunu dosya paylaşan üyeleri ile bölüşerek daha çok paylaşım yapılmasını gayeliyorlar.

Uyarı: Son derece zAhmetli olmasının yanısıra bundan sonra işlemişte bulunduğu kadar tercih edilmeyen internetten para kazanma teknikleri arasındadır.

 1. Link Kısaltmak
  Link kısaltma servisleri reklam gelirini link kısaltan internet kullanıcıları ile paylaşan internet siteleridir.

İnsanların indirmek istediği dosyaları ya da görüntülemek istediği sayfaları bu servisler üstünden kısaltarak forumlar ya da sosyal medya üstünde paylaştığınızda, her 1.000 gösterim başına kazanç öneriyi alırsınız.

Not: Verilen emek karşısında elde edilen kazanç yetersiz bulunduğu amacıyla pek tercih edilmeyen internetten para kazanma yollarından biridir.

En iyi internetten para kazanma tekniği hangisi?

Makalenin başında bu hususyu biraz hususştuk, ama “en iyi” derken, gerçekte kimin söylediğine bağlı. Bir alternatif sizin amacıyla en iyisi olabilir, ama diğer biri amacıyla olmayabilir. Ama sizin amacıyla en iyisini bulmak mecburiyetindesınız. Evet, doğru ifade budur. Herkes amacıyla en iyisi değil, sizin amacıyla en iyisi hangisi?

Hangi yoldan gideceğine karar vermeden evvelce kullanabileceğin bilgi ve yeteneklerin neler bulunduğunu bilmek mecburiyetindesın. Ürün satmakta iyi misin? Belki de hizmet sunmakta iyisindir. İş işlemişin var mı? Ya internet bilgisi? Yazma yetenekleri? Yoksa dizayn mı? Kendinize bu soruları sorun.

İnternetten para kazanmanın en kolay yolu hangisi?

İnsan tabiatı gereği her vakit en kolay yolu tercih ediyor, ama ben sınırları zorlamaktan yanayım. Belki de en zor olan size daha makuldur. Bunu bir düşünün! Ben tekrar de en kolay yolu öğrenmek istiyorum diyenler amacıyla anket siteleri iyi bir seçim olur.

Şimdi, internetten para kazanma yolları arasından seçim gerçekleştirmeta zorlananlar amacıyla bir kaç tüyo vermek istiyorum:

 1. Bütün fırsatları not alın

Atmanız lüzumen adımlardan ilki karşınıza çıkan bütün internetten para kazanma yollarını not alabilmektır.

Listeyi hazırladıktan sonra bütün düşünceleri birbiri ardına eleştirel bir şekilde incelemeniz ve daha sonra bir seçim yapabilmenizi kolayleştirecek asgari bir sayıya indirmeniz lüzumir.

 1. Yetenek denetimi yapın

Beceri setlerinizin çevresinde internetten para kazanmaya çalışmak daha kolay ve verimlidir, zira insanlar yetenek güçlerinin bulunduğu alandaki görevleri yerine getirirken lüzumtiğince iyi performans gösterirler.

İyi bir yetenek denetimi yalnızca yetenekli bulunduğunuz internetten para kazanma yollarını keşfetmenize yardımcı olmayacak, aynı vakitte yeteneklerinizi dşayetlendirmenize yardımcı olacaktır.

 1. Fizibilite etüdü yapın

Atmanız lüzumen bir ileri adım, işe başlamak amacıyla neyin gerçekte lüzumlu bulunduğunu öğrenmek amacıyla fizibilite etüdü gerçekleştirmetır. Gerçek şu ki, fizibilite etüdü yaptığınızda belirlediğiniz teknik ile alakalı bütün detayları keşfedeceksiniz.

 1. Soruların gücünü kullanın

Başlamak amacıyla doğru tekniği bulmanın diğer bir yolu, sormak amacıyla fırsatınız varsa bir sürü soru sormaktır. İşin ehli olan girişimcilere iş ile alakalı bir sürü soru sorduğunuzdan emin olun.

 1. Online kurs alın

Kafanız karıştıysa ya da işe başlamak amacıyla hazır değilseniz, belirlediğiniz internetten para kazanma düşüncelerini öğrenmek amacıyla çevrimiçi kurs alın.

Sonuç

ParaKazan724.com olarak ana başlıklar durumunda internetten nasıl para kazanılır, işe yarayan çevrimiçi kazanç düşünceleri neler? bildirime çalıştım.

Seçim yapar iken her vakit esasında ticaret ya da reklam olan projeleri (satış ortaklığı, blog açmak, sosyal medya vb.) gaye alın.

Bunlar, bütün dünyada kabul görmüş, net kazandıran ama programı bir o kadar zor internetten para kazanma teknikleridir.

Para kazanmak amacıyla çevrimiçi yollar kullanırken süratli bir şekilde büyük oranda kazanmayı beklemeyin.

Hem de, tercih ettiğiniz platforma ilgi etmelisiniz. İnternetten para kazanma yolunda size yardımcı olacak detaylı platformlar olsa da, şunlardan birtakımları dolandırıcılık olabilir.

Parmaklarınızı para ödemek mecburiyetinde kalacağınız önerilerden uzak tutun. Genelde parayı geri alamazsın. İnternetten para kazanmak amacıyla herkese eşit fırsatlar sunuluyor. Farklı yaklaşımlar deneyin.

Uyarı: Abartılı internetten para kazanma hikayeleri ile karşılaşmanız kaçınılmaz. Bunlar sizi dolandırmak isteyenler parazitler doğrulusunda uydurulur. Eğer işin içersinde gerçek olmayacak kadar abartılı söylemler varsa oradan süratle uzaklaşın.

Popüler Siteler

Zengin İnek – Para Kazan

Site Hakkında Genel Bilgi: Hergün oyuna girerek 4 saatte 1 süt toplayarak yatırımsız para kazanmanızı sağlar

Sobe – Oyna Kazan – Para Kazan – Free BTC

Site Hakkında Genel Bilgi:   Uygulama reklam gelirleri üzerine kurulu oyun oynayarak ve genel kültür soruları çözerek puan toplayıp biriken puanlarla tüm faturalarınızı...

FarmMERRY Sanal Oyunla Para Kazan

Site Hakkında Genel Bilgi:Oyunumuz kullanıcıların çevrimiçi olarak oynadıkları ve oynadıkça sistemin gelirinden gerçek para kazandıkları bir platformdur.

COWOXİ OYUN OYNA PARA KAZAN

Site Hakkında Genel Bilgi: cowoxi isim olarak Construction Worker baş harflerinden oluşturulmuş ve "x" harfi globalliği ifade...

Her 60 Dk 0.00000046 BTC – 0.04637 BTC – Lottery – Multiplay -Invest

NASIL NE KADAR KAZANIRIM ? * Her 60 Dakikada Solved Veya Captcha Olarak 2...