Home En Popüler Adsense ile Para Kazanmak İsteyenlere Tavsiyeler

Adsense ile Para Kazanmak İsteyenlere Tavsiyeler

Adsense, Google doğrulusunda yayıncılar amacıyla tasarlanmış olan en ilerlemiş internet reklam servisidir. Google yapısında toplam iki adet reklam servisi bulunmaktadır.

Biri Adsense, öteki ise reklam verenler amacıyla tasarlanan AdWords. Bu iki reklam servisi birbiri ile birleşik bir şekilde çalışmaktadır.

Reklam verenler doğrulusunda AdWords aracılığı ile verdiği tanıtımlar yalnızca Google ana sayfasında değil aynı vakitte Adsense kullanan yayıncıların blog ya da internet sitelerinde görüntülenir.

Bu alt yapı Adsense kullanan bütün yayıncıların internet sitelerine reklam servis ettiği amacıyla meydana dev bir reklam ağı çıkıyor.

Adsense İle Para Kazanma Yolları

Adsense ile para kazanmak amacıyla kesinlikle blog, internet sitesi ya da Youtube kanalına gereksinimiz var. Saydığımız bu alanlara Adsense doğrulusunda size verdiği reklam kodlarını yerleştirmeniz durumunda, tanıtımlar yayımlanmaya başlar.

Google reklam politikaları açısında çok sert bir şirket bulunduğu amacıyla kurallara muhakkak uymanız gerekiyor. Adsense ile para kazanmayı amaçleyen blog yazarları bu yüzden içerik seçiminde çok dikkatli olmak zorundadır.

1- Adsense hesabı açmak

Sahip olmak amacıyla içerik yönünden doyurucu olan bir blog hazırlayıp, Google üstünden müracaat yapmanız gerekiyor. Tek sayfalık bir internet sitesi ya da 3-5 adet yazı yazdığınız amatör bir blog büyük ihtimalle talep ettiğiniz Adsense hesabı amacıyla yeterli olmaz.

Bu yüzden evvelce reklam yayımlamak amacıyla ideal, kaliteli, hem de profesyonel bir blog açmanız gerekecek. Basit bir blog, bazı durumlarda affiliate marketing amacıyla yeterli olabiliyor, fakat Adsense ile para kazanmak amacıyla çok daha çoksına gereksiniminiz var.

2- Blog amacıyla husus seçmek

Basit gibi görünen bu detay gerçekte Adsense ile para kazanmak isteyenlerin en çok odaklanması gereken noktadır. Adsense, anahtar sözcük merkezli bir reklam servisi bulunduğu amacıyla, sizin sitenizde yayımlanacak olan bütün tanıtımlar içeriğiniz ile uyumludur. Bu sayede yüksek geri dönüşüm seviyesi yakalama şansınız oluyor.

Ayrıca internet içerisinde her sektörün kendisine göre bir rekabet kuvveti vardır. Günümüzde Finans ve bankacılık internet içerisinde en yüksek prim yapan sektördür. Bu sektöre yönelik bir blog sitesi açmak, adsense ile para kazanmak amacıyla çok iyi bir yatırım olabilir, fakat rekabet çok ciddi bir problem olabilir.

Finans temalı bir blog ile yemek tarifleri temalı bir blog katiyen aynı parayı kazanamaz. Örneğin, finans sektörü tıklama başına 3-4 TL veriyorken, başka sektörler bazı durumlarda 25 kuruş gibi sayılar verebilir. Esasında bu son derece doğaldır. Çünkü anahtar sözcüklerin maliyetini, rekabet belirliyor.

Aynı sözcükye reklam veren adedi arttıkça rekabet oluşuyor ve reklamının tıklanma seviyesinı yükseltmek isteyen reklam verenler sıksık fiyat teklifini arttırıyor. Böylece o sözcük amacıyla en yüksek fiyat veren firmanın reklamı daha çok yayımlanmış oluyor. Esasında Google reklam fiyatlarını saptama adımında rastgele bir rol üstlenmiyor. Fiyatı reklam verenler arasında meydana gelen rekabet belirliyor.

3- Blog açmak

Esasında işin en basit alanı bu olsa gerek. Açmak basit, yönetmek daha basit, fakat içerik sağlamak ve SEO çalışmaları gerçekte gerektiğince yorucudur. Burada yapılması gereken WordPress adlı CMS programını kullanmaktır. Bu program dünya üstünde varlık gösteren blog sitelerinin %90’ı doğrulusunda tercih ediliyor.

Bunun sebebi ise basit, kullanışlı, seo uyumlu, üstelik ücretsiz olmasıdır. Günümüzde insanlar hobi amaçli değil aratarak para kazanmak amacıyla blog açıyor. WordPress, bu isteği karşılamak amaçiyle tasarlanmış profesyonel içerik idare programıdır. WordPress ile blog açmayı görsel olarak izah eden videolu eğitimlere Youtube üstünden ulaşabilirsiniz.

4- İçerik üretmek

Eğer gündemi sıksık takip etmenizi gerektiren bir hususta blog açmayı düşünüyorsanız, vakit yönünden sıkıntınız olmazsa iyi olur. Çünkü gündemi kovalayarak buna ideal içerik hazırlamak bütün enerjinizi bu işe vermenize namacıyla olacaktır. Böyle bir projede hazır kıta bilgisayar başında olmanız gerekiyor.

Tabii ki bu çabanız karşılıksız kalmaz ve gündeme ideal içerik yardımıyla çok daha çok ziyaretçi toplarsınız. Gündemi kovalamak gerçekte haber sitelerinin işi ve bunun kaşılığını çoksıyla alıyorlar.

Blog siteleri daha çok insanların detaylı hususlar ile ilgili şahsi fikirlerini kaleme aldıkları, sıksık güncel ve bir o kadar orjinal yapılardır.

Google, sırf orjinal ve bir o kadar güncel oldukları amacıyla blog sitelerine çok değer veriyor. Adsense ile para kazanmak istiyorsanız blog tipi bir proje ile işe başlamak bu yüzden çok büyük avantajdır.

5- Tanıtım çalışmaları

Esasında Adsense ile para kazanmak tamda bu noktadan sonra başlıyor. İşin sırrı, SEO adı verdiği çalışmaları titizlikle yürüterek netice almaktır. Bloglar her ne kadar orjinal içerik yardımıyla internet üstünde varlık göstermeye başlasalar bile, SEO çalışmaları düzgün yapılmadan zirveye çıkamazlar.

Adsense ile para kazanmak sırf bu yüzden tahmin edilenin aksine gerektiğince zordur. Bu işlere kalkışanların büyük bir alanı rekabete boyun eğdikleri amacıyla kısa bir vakit sonra internetten para kazanma macerasına son veriyor.

Sonuç

Sonradan vazgeçmek psikolojik olarak büyük bir yıkıma sebep olacağı amacıyla bu tür işlere kalkışmadan evvelce oturup her detayı düşünerek güzel bir çalışma planı hazırlamanız gerektiğince yararlı olabilir. Böylece ileri vakitçte sizi nelerin beklediğini daha en baştan bilerek hareket edersiniz.

Çalışma planına uyarak emin adımlarla ilerlediğiniz prosese başka başarılı girişimciler gibi internetten para kazanma maceranız olumlu neticelanabilir.

Uyarı: Adsense, kuralları ihlal edenlere ceza vermekten hiç çekinmediği amacıyla sıksık acımasız olmakla suçlanıyor. Eğer, inatla uymanız gereken kuralları ihlal ederseniz, büyük ihtimalle Adsense hesaplarınız askıya alınarak kazandığınız paraya el hususlur.

Bu yüzden Adsense ile internetten para kazanmayı amaç seçenler kural ihlali gerçekleştirmekten kaçınmalıdır. Adsense seçeneği olarak lanse edilen hiçbir reklam servisi, Adsense kadar itimat edilir ve kazançlı olmadığı amacıyla hususmunu dolduramıyor. Kısacası, uslu durmakta yarar var.

Popüler Siteler

Zengin İnek – Para Kazan

Site Hakkında Genel Bilgi: Hergün oyuna girerek 4 saatte 1 süt toplayarak yatırımsız para kazanmanızı sağlar

Sobe – Oyna Kazan – Para Kazan – Free BTC

Site Hakkında Genel Bilgi:   Uygulama reklam gelirleri üzerine kurulu oyun oynayarak ve genel kültür soruları çözerek puan toplayıp biriken puanlarla tüm faturalarınızı...

FarmMERRY Sanal Oyunla Para Kazan

Site Hakkında Genel Bilgi:Oyunumuz kullanıcıların çevrimiçi olarak oynadıkları ve oynadıkça sistemin gelirinden gerçek para kazandıkları bir platformdur.

COWOXİ OYUN OYNA PARA KAZAN

Site Hakkında Genel Bilgi: cowoxi isim olarak Construction Worker baş harflerinden oluşturulmuş ve "x" harfi globalliği ifade...

Her 60 Dk 0.00000046 BTC – 0.04637 BTC – Lottery – Multiplay -Invest

NASIL NE KADAR KAZANIRIM ? * Her 60 Dakikada Solved Veya Captcha Olarak 2...